KFC Türkiye Katarlı Grup Tarafından Alındı

Katarlı ünlü sermaye fonu Abraaj Group, KFC’nin Türkiye şubelerini satın aldı. 104 şubesi bulunan KFC Türkiye’de birçok ilde hizmet vermeye devam ediyordu. Bir süre önce Amerikalı bir gruba satılan Türkiye operasyonları oradan da Katarlı gruba geçti.

Franchising yöntemi ile büyümeye başlayan ve şube sayısını 100’ün üstüne çıkaran grubun yeni hedefi 400 şubeye ulaşmak. Tavuk ürünlerini müşterilerine ulaştıran KFC, birçok avmde yer almaya devam ediyor.

Katarlı grubun açıklamaları içinde yer alan yatırımlardan birisi olan, KFC, grubun 500 milyon dolarlık alım yapacağı haberleri sonrası hisselerinde yükselişle açıldı.

Katarlı grubun 2018’in sonuna kadar 500 milyon dolarlık fon ile alıma devam edeceği, süpriz bazı markaların daha bu gruba geçeceği iddia ediliyor. Türkiye ile Katar arasında yakınlaşmanın bir sonucu olarak görülen bu satın almaların Türkiye’ye ekonomik katkılarının üst düzeyde olacağı ifade ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]