Kerimcan Durmaz Ceza Alır mı?

Geçtiğimiz aylarda instagram hesabından yayınladığı müstehcen video nedeniyle zor günler geçiren sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’a bir şok da yargıdan geldi.

İlgili paylaşım nedeniyle BTK’ya defalarca şikayet edilen ünlü dj, İstanbul’da adliyeye çıkacak. Duruşma günün belirlendiği davada müstehcenlik suçundan dolayı 6 ay ile 2 yıl arasında değişen bir ceza isteniyor.

Olay anı sonrasında yaptığı açıklamalar ile önce videonun kendisine ait olmadığını iddia eden Kerimcan daha sonra özür mesajı yayınlamıştı.

Yaklaşık 3 milyon takipçisine bildirim olarak giden video nedeniyle işleri de bozulan ünlü ismin, nasıl bir savunma yapacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Mahkemeden çıkabilecek her türlü cezanın Kerimcan’ın bundan sonraki sanat hayatına da darbe vurabileceği ifade ediliyor.

Kerimcan ise şimdilik adli konu hakkında suskunluğunu koruyor. Eskisi gibi sık paylaşım yapmayan isim gözlerden uzak kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]