KCK ve HDP Halkı Sokağa Çağırıyor

HDP ve KCK kaynaklarından yapılan paylaşımlarda halkı canlı kalkan olarak sokağa çağırdıkları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duydu. Emniyet güçlerinin her an hazırlıklı olduğu belirtilen açıklamada halkın hiç bir kesiminin böyle bir şeye kalkışmayacağı belirtildi. HDP’nin büyük arayışlarla Diyarbakır’da çalışmalar yapıyor olması nedeniyle İç İşleri gerekli incelemelere başlatmayı uygun gördü.

Kısa süre içinde Bakan Süleyman Soylu’nun da bir açıklama yapacağı ve özellikle bölgede oluşturulmaya çalışılan hain plan ile ilgili bilgi vereceği belirtildi.

Türkiye’nin haklı bir şekilde teröristlere karşı başlattığı mücadele ikinci gününe girerken ilgili operasyonun yaklaşık ilk aşamasının üç hafta sürmesi bekleniyor. Rusya’nın kapalı desteğinde devam operasyonun ilerleyen süreçte farklı devletlerin desteğini de alabileceği belirtiliyor. Türkiye’nin Kilis sınırında uzanan YPG’yi bölgeden uzaklaştırma hedefinde başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nda 30 kmlik bir güvenli hat oluşturulması bekleniyor.

Bu sayede Hakkari ve Şemdinli sınırına hapsolacak YPG’nin ve PKK’nın fişinin çekilmesi daha kolay olacak. Konuyla ilgili gece saatlerinde Amerika’dan yeni açıklamaların gelmesi bekleniyor. Türkiye bu operasyonu Amerika’ya rağmen sürdürmeye devam etmekte kararlı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]