İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kayseri’de Bombalı Saldırı

Ajanslara düşen son dakika haberine göre Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde bir belediye otobüsünde patlama meydana geldi.

Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye yönlendirildiği belirtildi. Yaşanan patlamada yararlı ve ölülerin olduğu kaydedilirken, yaralı sayısının fazla olduğu da ayrıca belirtildi.

Üniversite önünde yaşanan bu saldırının bombalı bir saldırı olacağı yönünde büyük duyumlar var. Yaşanan patlamada çevredeki araçlar da zarar görürken otobüsün ise kullanılamaz hale döndüğü belirtildi.

Çevrede güvenlik önlemleri artırılırken, konuyla ilgili kısa süre içinde açıklama yapılması bekleniyor. Saldırının yapıldığı otobüste çarşı iznine çıkan askerlerin de bulunabileceği belirtilirken henüz tam netleşmeyen sayılara göre yorum yapmak zor.

Rtük ayrıca saldırıya geçici yayın yasağı getirdi. Görgü tanıkları patlamanın bir saldırı olduğu yönünde hem fikir olduğunu ifade etti. Türkiye’de büyük illerde yaşanan saldırılar bu sefer de Kayseri ilini vurdu. Saldırı hakkında gelişmeler yayınlandıkça bilgiler verilmeye devam edecek.

Tüm yaralılar hızlı bir şekilde hastanelere götürülürken patlamanın olduğu yerin üniversite kampüsüne uzaklığı sadece birkaç dakikalık mesafe olarak ölçülüyor.