Kaymakam Şehit Oldu

Dün yapılan saldırıda yaralanan Mardin Derik Kaymakam’ı Muhammed Fatih Safitürk hayatını kaybetti. Yapılan açıklama sonrasında derin bir hüzne boğulan yakınları için taziyeler sürüyor.

Mardin’de makamında saldırıya uğruyan Kaymakam için tüm sağlık imkanları seferber edilmişti. Yaralı Kaymakam’ın beyninde oluşan ödem yüzünden vefat ettiği ifade ediliyor.

Makam odasında yaşanan saldırı için gözaltına alınanların sayısı da 38’e çıktı. Özellikle makam odasının olduğu kattaki güvenlik kamerasının yerinde olmadığı ifade ediliyor. Saldırı çöp bidonu içinde konulan plastik patlayıcı ile yapıldı. Makam odasına kadar girip bu bomba yerleştiren kim olduğu araştırmalar neticesinde ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.

Şehirde yaşanan bu tür saldırılar ilk değil, özellikle çözüm süresi sonrası Mardin sürekli PKK terör örgütünün hedeflerinden birisi oldu.

Daha önce uyutulacağı açıklanan Kaymakam için yapılan tedaviler başarıya ulaşamadı. Gaziantep Araştırma Hastanesi’nde yapılan dünkü ameliyatta kaymakamın dalağı alınmıştı. Vücudunda ciddi yaralanmalar olan devlet adamı yaşam mücadelesini bu sabah itibari ile kaybetti.

Bölgeden ağır yaralı olarak helikopterle getirilen Kaymakam için yapılanlar yeterli olamadı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]