Kasım Ayı Yeni Kitaplara Kavuştu

Yayınevlerinin her ay çıkardıkları yeni kitaplar için bu ayın önemi büyük olarak ifade ediliyor. Özellikle Kasım aylarında yılın en önemli eserleri yayınlanıyor.

Bu ay içinde de birçok kitap okuyucu ile buluştu ve buluşmaya devam edecek.

Ayın belki de en plandaki eseri, Aslı Perker’in Vakit Hazan adlı kitabı oldu. Bir süredir çıkardığı kitaplarla kendinden söz ettiren ismin, bu sefer değindiği konu Osmanlı Dönemi’nde iç karışıklıklar oldu. Yerli bir roman olarak gündeme gelen kitabın 425 sayfalık bir hikayeyi konu alması da gayet ilgi çekici bulundu.

Bunun dışında diğer bir eser ise Dergah Yayınları’ndan çıkan Arastanın Son Çırağı oldu. Güzel bir şiir kitabı olarak gündeme kitabın yazarı Ali Ayçil.

Uzun süredir yayınlanmaya bekleyen bir Ayşe Kulin romanı da görücüye çıktı. Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar adını verdiği roman adından anlaşılacağı gibi bir aşk hikayesini konu ediniyor. Tabi bu aşk bu sefer vatana duyulan bir aşk olacak!

Bu ay Nermin Bezmen de Shura adı verilen bir kitapla okuyucularla buluşuyor. Kurt Seyit dizisi ile gündeme gelen konunun biraz daha detayına inmek istemez misiniz?

Kitap okuma oranının sürekli arttığı bir ülke konumuna gelmemiz ve yeni kitaplarla buluşuyor olmamız ülkemizi önemli yerlere taşıyacağına kesin gözle bakılırken özellikle okullarda düzenlenmesi beklenen bazı festivallerle kitap okuma alışkanlığının da artırılması planlanıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]