Karaman KYK’da Görevden Alma

Karaman’da geçtiğimiz günlerde Nefise Sultan kızö ğrenci yurdunda yaşanan gelişmelerden sonra, şaka olayına yol açan 3 öğrenci için idari soruşturma başlatılmıştı. Bugün itibari ile de ilgili yurdun müdürü genel merkeze çekilerek görevden alınmış oldu.

Öğrencilerin tam sınav döneminde korku nedeniyle yurtta kalmak istememesi sonrası ortaya çıkan skandal şakaya yol açan öğrencilerin de hakkında yapılan soruşturma devam ediyor.

KYK yurdunda yaşanan gelişmeler tüm Türkiye’nin ilgisini çekmiş ve haber merkezleri bölgeye akın etmişti. Binden fazla öğrencinin yer aldığı yurtta yaşanan bu aksaklık nedeniyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sınavların bazılarını ertelemek zorunda kalmıştı.

Bu aksaklık sonra öğrencilerin birçoğu yurttan ayrılmış ve geri dönmek istemediklerini belirtmişti. Binden fazla öğrenciyi etkileyen olayın faturasının da kesilmeye başladığı görülmeye başlandı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]