Kar Yurdu Esir Aldı

Yoğun kış şartları nedeniyle Türkiye’de birçok ilde kar yağışı yaşanırken kar yağışı olmayan illerde soğuk havanın etkisi altında bulunuyor. Bu nedenle bazı illerin valilik aldıkları kararlar ile okulları tatil etti.

Toplam 31 ilde tatil edilen okul sonrası öğrenciler günü evlerinde geçirecek. Okulların tatil edildiği iller şu şekilde sıralandı: Sakarya, Ardahan, Iğdır, Malatya, Nevşehir, Tunceli, Ağrı, Erzincan, Kahramanmaraş, Samsun, Erzurum, Niğde, Elazığ, Kars, Tokat, Kastamonu, Bayburt, Karabük, Kayseri, Sivas, Bitlis, Giresun, Bolu, Ordu, Düzce, Muş, Bingöl, Yozgat, Konya, Karaman ve Gümüşhane. Bütün bu illerin çeşitli bölgelerinde 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edildi.

Yurdu etkisi altına alan yoğun kış şartlarının yarından itibaren hafifleyeceği ve kar yağışlarının bazı bölgelerde normal yağışlara döneceği kaydedildi. Türkiye’ye giriş yapan kış artık uzun süre etkisini göstermeye devam edecek. Zaman zaman düşecek olan sıcaklık nedeniyle vatandaşların kendi sağlıklarına dikkat etmesi yönünde duyurular da yapılmaya devam ediyor.

Özellikle okul çağındaki öğrencileri ilgilendiren bir diğer karar da saatlerin tekrar değiştirilmesi konusunda atıldı. Çok erken saatlerde okullara gitmek zorunda kalan öğrencilere bir anlamda can suyu olacak bu gelişme hakkında kısa süre içinde adım atılması planlanıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]