Kanser Nedeniyle 7 Kere Ameliyat Geçirdi

Kanser olduğu gerekçesiyle 7 kere ameliyat geçiren genç bir vatandaş, daha sonra yapılan kontrollerde kanser olmadığı ortaya çıktı. 16 yaşında 3 kez ameliyat geçiren ve 26 kilo ağırlığa düşen Salih Murat adlı genç geçen 10 yıl içinde toplam 7 kere ameliyat edildi. En son tedavisini farklı bir doktora yönlendiren ve kanser olmadığı ortaya çıkan genç uyumlu tedavilere cevap verdi ve hızla düzelmeye başladı.

Şu an 26 yaşında olan ve gayet sağlıklı bir durumda olan Salih Murat, tedavisinde yaşadığı zorlukları anlattı. Hastanelerin artık kendisini kabul etmeyecek duruma geldiği ve ailesine sürekli hazırlıklı olmasının söylendiğini belirten genç adam hiç umudu kalmadığı bir sırada, teyzesinin araştırmaları sonucunda Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü ile tanıştı. Onun teşhisi sonrasında Crohn hastası olduğunu öğrenen genç adam tedavilerine başladı.

Tedavisi sonrasında kısa süre içinde kilo almaya başlayan ve iyi bir duruma gelen Salih, daha sonra ise yarım kalan okulu bitirdi ve iş sahibi oldu. Prof Dr. Yüksek Gümürdülü’ye çok teşekkür eden Salih Murat sürecin zorluğuna değinirken o dönemin şartlarını da göz ardı etmedi.

Okuyoruz.com üzerinde magazin ve sağlık haberleri yapan Hafize halen eğitimini Kültürel Çalışmalar alanında sürdürmeye devam etmektedir. İletişim: [email protected]