İzmir’de Adliyede Terör Saldırısı

İzmir’de Adliyede Terör Saldırısıİzmir öğleden sonra bir terör saldırısı ile sarsıldı. 2 teröristin öldürüldüğü operasyon sonrasında ilk belirlemelere göre 10 yaralı bulunuyor.

Adliye otoparkında gerçekleşen saldırı sonrası bazı araçlar kullanılamaz hale geldi. Patlama sonrasında öldürülen teröristler haricinde bir kişinin de kaçtığı ifade ediliyor. Görgü tanıklarının ifadeleri sonrasında geniş çaplı bir operasyon gerçekleştiriliyor.

Teröristlerin gerçekleştirdiği bombalı eylem sonrasında silahlı bir çatışmanın da yaşandığı belirtiliyor. Çatışma sonrası ele geçirilen iki teröristten birinin silahını gitar çantası içinde gizlediği ortaya çıkarıldı.

Terör eylemleri sonrası kaçan teröristin yakalanması için başlatılan operasyonlar için halktan yardım istendi. İlgili şahısın canlı bomba olma ihtimali ise herkesi korkutmaya devam ediyor.

İzmir’de uzun süreden sonra ortaya çıkan bu durum için uzman görüşlerinde belirtilen ana konu neden şu an olduğu konusunda devam ediyor. İzmir’in yapı olarak içinde bulunduğu politik kuram nedeniyle ayrışmaya en müsait illerden birisi olarak ifade edilmesi de dikkat çekmeye devam ediyor.

Şu ana kadar herhangi bir şehit haberinin gelmemesi temennisi devam edilirken, yaralı sayısının artabileceği kaydediliyor.