İzmir Paylaşımcısı Elif Şirin Özür Diledi

İzmir Paylaşımcısı Elif Şirin Özür DilediGeçtiğimiz ay içinde sosyal medya hesabından yayınlanan mesaj ile gündeme gelen ve İzmir’de yaşanan patlama sonrası hedef tahtasına oturtulan Elif Şirin kamuoyundan özür diledi.

Fakat bu özürün yeterli olmayacağı ve kendisi hakkında inceleme yapılması da beklenen ismin ilgili mesaj için bulunduğu şirkette farklı bir kişinin kendi hesabından bu mesajı attığı iddia ediliyor. Bu kişinin ismini de emniyet görevlileri ile paylaşan Elif Şirin ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı.

Fakat farklı toplumsal kuruluşların başvurusu ile gözaltına alınma ihtimali olan Elif Şirin, yaptığı açıklama da çok pişman olduğunu kaydetti.

Özellikle sosyal medya üzerinden yayılanan bu tür mesajların kişilerin kendilerin yönelik davalara neden olduğu şu günlerde sosyal medya hesaplarını güncel olarak şifrelemek ve özel olarak kullanmak en önemli aşamalardan birisi olarak görülüyor. Ortak kullanılan hesapların sürekli bu tür problemlere neden olduğu belirtilirken çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Avukatı ile beraber kısa süre içinde bir kamuoyu açıklaması yapması beklenen Elif Şirin sosyal medya üzerinde hala tartışılmaya devam ediyor.