İzmir Belediyesi’ne Operasyon

Sabah saatlerinde başlayan ve gözaltıların da olduğu İzmir’de, Büyükşehir Belediyesi’ne Fetö operasyonu düzenleniyor. Fetöcülerin aralarında haberleşme için kullandıkları Bylock programa dahil oldukları ifade edilen 15 kişi sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Toplam 22 kişi için çıkartılan gözaltı kararı sonrası aramalarda bulunamayan 7 kişinin firar ettiği ifade ediliyor. Tüm Türkiye’de çeşitli aralıklarla yürütülen ByLock operasyonlarında da benzer tablolar ile karşılaşıldı.

Fetö militanlarının ilgili operasyonları önceden haber aldığı ve kaçtığı ifade ediliyor. Halen devletin önemli noktalarında kripto olarak bulunan fetöcüler için operasyonlar artarak devam ediyor.

İzmir’in dışında doğu bölgelerinde yapılan terör operasyonları da sürüyor, özellik HDP’li isimlerin başkanlık yaptığı  birçok belediyeye geçtiğimiz günlerde kayyum ataması yapıldı. En son Şırnak iline de kayyum atanarak bir belediye daha HDP’nin elinden alınmış durumda bulunuyor.

HDP’nin meclisi boykot etmesi sonrası ortaya çıkan seçim ihtimaline karşı tüm partiler hazırlıklara başlamış görünüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin durumu ise çok farklı son birkaç yıldır fetöcü bazı isimlerin uğrak yeri hale gelen ve CHP’nin kalesi olarak belirtilen bu belediyeye operasyon tepkileri de yanında getirdi.

İnternet üzerinde birçok troll hesabı tehditler savurarak bunun Cumhuriyet’e yapıldığını öne sürdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de henüz bir açıklama gelmedi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]