İstanbul Soğuğa Teslim Oldu

İstanbul Soğuğa Teslim Olduİki gündür yağan karın etkisinin yavaş yavaş azaldığı görülen İstanbul’da artık soğuk hakim. Dondurucu soğuk nedeniyle belediyelerin yardım çalışmaları devam ediyor. Sokaklarda kalan evsizlerin spor salonlarında kalması için yapılan çalışmalarda olumlu bir sonuç elde edildi.

Öte yandan bugün yapılacak Açıköğretim Lisesi sınavlarının ikincisi için de herhangi bir iptal kararı çıkmadı. Fakat dün yapılan sınava giremeyenlerin başvurusu üzerine İstanbul’da bir telafi sınavının düzenlenebileceği belirtiliyor.

Bunun dışında sınav döneminde olan bazı üniversitelerde sınavlarını erteledi. Kemerburgaz Üniversitesi bulunduğu yere erişimin çok zor sağlanması nedeniyle sınavlarını bir süre erteledi. Bunun dışında olumsuz hava şartlarından dolayı pazartesi günü de okulların tatil edilmesi bekleniyor. Bu konuyla ilgili olarak İstanbul Valisi Vasip Şahin herhangi bir açıklamada bulunmadı. Fakat bugün içinde iptal kararının gelebileceği belirtiliyor.

İstanbul’da kar kalınlığının yer yer 1 metre yüksekliğe ulaşması nedeniyle ara sokaklarda kalan araçlar hiçbir yere çıkamıyor. Özellikle çalışan İstanbullu bu pazarı evinde geçirmeyi planlıyor.

Hava sıcaklığının aşırı derecede düşmesi nedeniyle de doğalgaz hatlarına yüklenme yapılması bekleniyor.