İspanyol Basını Arda Turan’ı Galatasaray’a Yazdı

Bir süredir spor medyasını meşgul eden Arda Turan’ın yeni sezonda Barcelona’dan ayrılacağı kesinleşti. Yeni sezon formalarının satışa başladığı bir dönemde internet sitesinde Arda Turan’ın adının formalara bastırılamıyor olması nedeniyle basın Arda’yı Barcelona’dan ayrılacağı şekilde yorumladı.

Bunun dışında Deportivo El Mundo gazetesi de Arda Turan’ın Galatasaray’a geri dönebileceğini yazdı. İspanya’da yaklaşık 7 milyon euro maaş alan fakat %50’den fazla olan vergi yüzünden 3.5 milyon euroluk bir değere düşen Arda’nın Galatasaray’a geri dönebileceği konuşulmaya başladı.

Bruma’nın satışından gelecek olan gelir ile Arda Turan’ın kiralama ihtimali olan Galatasaray’ın eski yıldızını yuvaya getirilebileceği konuşuluyor. Rekor fiyatla Türkiye’de ayrılıp Atletico Madrid’e giden Arda Turan bu sezon iyi bir performans gösterse de Barcelona’da tutunamadığı görülüyor.

Dünya’nın en önemli kulüplerinden birisi olarak gösterilen Barcelona’da işler çok farklı yürümeye devam ediyor. Kısa süre sonra bir değişiklik yaşanacak yönetimin Arda Turan ile yollarını ayıracağı belirtiliyor.

Arda Turan bir süredir bulunduğu İspanya’dan İstanbul’a doğru yola çıkabilir.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]