Instagram’a Yorum Kapatma Geliyor

Özellikle ünlü hesapların en büyük sorunu olarak ifade edilen istenmeye yorumlar nedeniyle instagram’ın kasım ayı içerisinde yaptığı bir açıklama ile yorum kapatma özelliği gelebileceği belirtilmişti.

Bu özellikle birlikte kullanıcılar yaptıkların paylaşımların altına yorum yapılmasını engelleyebilecek. Bu sayede özellikle bayanların mesajlarına yazılan taciz mesajlarının da önüne geçilecek. Aslında bu konuda en çok mağdur konumunda bulunan bazı ünlülerin paylaşımlarının altında satış mesajları yer almaya devam ediyor. Tek tek silinemeyeceği için çok büyük bir sıkıntı haline gelen bu durum artık çözüme kavuşuyor.

Birkaç gün önce yeni bir güncelleme ile popüler bazı hesapların uygulamaya başladığı sistemin yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar aynı ünlüler gibi hesaplarındaki yorum özelliğini devre dışı bırakabilecek.

Benzer bir özelliğin facebook için de gündeme geldiği o günlerden beri herhangi bir açıklama yapılmamış olması ilgili facebook sayfalarının da tepkisini çekmeye devam ediyor. Milyon üzerinde takipçisi bulunan sayfalarda onlarca reklam mesajı yer alması nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.