İngiltere’yi Terör Vurdu

Çoğunluğu gençlerden oluşan bir topluluğun konser için gittiği Arena’da yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 19 kişi hayatını kaybetmişti. Fakat şu saatlerde yapılan bir açıklama göre terör saldırısında ölenlerin sayısının arttığı belirtildi. Son sayı olarak verilen 22’nin çok daha yüksek sayılara ulaşabileceği belirtiliyor.

Konser alanında yaşanan panik sonrası ezilerek ağır yaralanan bazı kişilerin tedavisi ise devam ediyor. Arena’da konser veren Ariana Grande twitter üzerinden bir de açıklama yayınladı.

Açıklamasında, “broken. from the bottom of my heart, i am so so sorry. i don’t have words.” gibi bir ifade kullanan Ariana Grande, “Kalbim derinden kırıldı, çok üzgünüm, söyleyecek söz yok” şeklinde açıklamada bulundu.

Yaşanan saldırı sonrası üzüntüleri paylaşan bazı ünlü isimler de benzer ifadeler kullanarak mesajlar yayınlandı. Özellikle twitter üzerinden atılan terör karşıtı mesajlara karşın bazı isimler de çeşitli suçlamalarda bulundu.

Olay yerinin görüntülendiği bazı videolarda yaşanan dehşeti izleyen birçok sosyal medya kullanıcısı da üzüntülerini dile getirdi. Öte yandan yaşanan olay sonrası birçok aile kapılarını terör olayından etkilenen misafirlere açtı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]