İlk Sahur İçin Geri Sayım Devam Ediyor!

11 ayın sultanı Ramazan ayı, yarın itibari ile başlıyor. İnanlar ve sağlığı yerinde olan kişilerin tutacağı oruçlar için ilk sahur işlemi bu gece yapılacak. Geleneksel olarak kurulan sofralar ile birlikte uykudan uyanan müminlerin taçlandıracağı sahurların ilki bu gece yapılacak.

Ayrıca bu akşam namazı sonrasında ilk teravih namazı için de camilerin dolması bekleniyor. Genel anlamda islami bir alışkanlık haline getirilen teravih namazlarına katılım Ramazan’ın ilk günlerinde çok fazla olsa da sonraki dönemlerde biraz düşüşe geçiyor. Son olarak camileri yoğun bir şekilde dolduran gün ise Kadir Gecesi oluyor.

Ramazan ayın bu sene geçen sene oranla daha serin başlayacak fakat sıcaklığın orta tarihlere doğru artması bekleniyor. Ramazan süresince yaklaşık 16 saat sürecek oruç için iyi beslenme ve sağlık koşullarını göz ardı etmemek gerekiyor.

Ramazan ayı dolayısıyla açlık bazen özellikle trafikte sıkıntılara yol açıyor. Bu durumlardan kaçınmak ve bir mümin için en doğru Ramazanı yaşamak için önlemler almak da en önemlisi olarak yerini koruyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]