İlk KYK Ödemeleri Bu Gece

Bu gece yeni güne girildikten sonra yaklaşık 01:00 gibi ilk ödemelerin yapılması planlanıyor. Fakat ödeme yapılacak günlerde bazen sistemlerde yaşanan yoğunluktan sonra paraların hesapları geçmesi uzun sürebiliyor. Fakat ilerleyen aylarda sistemin daha da işlerlik kazanması ile çok daha erken saatlerde ödemeler yapılmış oluyor.

Bu geceyi salıya bağlayan saatlerde tc kimlik numarası 0 ile biten öğrencilerin ödemelerin yapılması bekleniyor. İlk kez müracaat edip kredi veya burs alacak öğrenciler geceden itibaren istedikler gün ve vakitte ödemelerini alabilecekler, ödemeler 3 aylık şekilde toplu olarak yapılacak. Eskiden kredi veya burs alan öğrenciler ise ödemeleri almaya devam ediyorlar, onlara herhangi bir toplu ödeme yapılmayacak.

Özellikle KYK’nın sosyal medya üzerinden duyurduğu bazı uyarılar ise önemli, özellik bu konuda haberdar bazı suç çetelerinin toplu ödeme alacak öğrenciler ile ilgili bazı çalışmalar içinde oldukları kaydedildi. Bu yüzden ödemeleri aldığınız saatleri dikkat seçip güvenilir bir şekilde ödeme almanız isteniyor. Özellikle yüksek lisans öğrencilerinin alacağı ücretleri yüksekliği nedeniyle bazı suç odaklarının hedefi olabileceği endişesi yüzünden dikkatli olunması yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.