İki Askerden Kötü Haber Geldi

İki Askerden Kötü Haber GeldiDaeş’in kaçırdığı iki Türk askerinin cenazeleri Hamza Tümeni tarafından teslim alındı. Adana nüfusunda kayıtlı Astsubay Muhammed Duran Keskin ile Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın cenazeleri teslim alındı.

Yaralı bir şekilde ele geçirilen ve Daeş tarafından yer altı hapishanelerinde tutulan iki askerin hayatını kaybettiği şehit olduğu belirtildi. Elinde Daeş’li 60 kişinin tutulduğu bilinen Hamza Tümeni 6 daeşliyi teslim ederek iki askerimizin cenazesini aldı.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda büyük yankı uyandıran yakılma görüntüleri ile gerçek çıkmadı. İlgili görüntülerde yakıldığı iddia edilen askerler muhtemel olarak video ortamında hazırlanmış olduğu belirlendi.

Türkiye’nin Daeş ile mücadelesi hız kesmeden devam ederken Amerikan kanadından yapılan açıklamalar ise tatmin noktasından çok uzakta yer alıyor. Birkaç gün önce Wikileaks tarafından yayınlanan bir ses kaydında da Amerikan Dış İşleri Bakanı Kerry, Daeş ile olan bağları hakkında bilgi verdiği ortaya çıktı.

Amerika ile Türkiye arasında gerilime neden olan bu durum sonrasında iki taraftan da çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Obama’nın görev süresinin 20 Ocak’ta bitiyor olması nedeniyle gözler 10 gün sonrasına çevrildi.