İdam Gelirse Ne Olur?

Türkiye uzun süredir konuştuğu idamlar için bir adım daha attı. Bahçeli ve Hükümet arasında dillendirilen idam tartışmalarına son şekiller veriliyor. Mevzu ilk olarak 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra Cumhurbaşkanı tarafından da sürekli dile getirilmişti. Sanırım artık bu uygulama ortaya çıkacak.

Zaten AB’nin de konuyla ilgili yaptığı açıklamalar ortaya çıkan sürecin ne kadar yakın olduğunu göstermeye yeterli geliyor. Hapisteki fetöcü ve teröristleri merak etmeyin dışarı çıkacağı diye kandıran sözde abiler şimdi hapı yuttu diyebiliriz. Fetö’nün üst düzey isimlerini bekleyen idam sonu sanırım artık birçok ismin bülbül gibi şakımasına neden olacak.

Yani bir anlamda Fetö’nün verdiği talimatlar çöpe gidecek. Çünkü adalet sistemimizde siz eğer bir suç işlemekle sabit görüldüyseniz isterseniz açıklama yapmayın yine cezanızı çekiyorsunuz. Şimdi işte bu sürecin en güzel yani itirafçıların sıraya girmesi olacak. Henüz keşfedilmemiş birçok fetöcü de böylelikle ortaya çıkacak. Kripto fetöcülerin saklandığı delikler artık onlara zindan olacak gibi görünüyor.

FETÖ liderinin susun konuşmayın talimatlarına güvenip tutuldukları hapislerde isyan çıkarmayı düşünen gruplara da büyük gözdağı verildi. Son yapılan operasyonda gördünüz başlarına neler geldi. Havalandırma borularından haberleşen o isimlere, ayrıca rüyalarda peygamberle buluşanlara da sanırım gerekli mesajlar verildi.

İdam kabul edildiği gün Türkiye’de itirafçı patlaması olacaktır. Benim kanaatim bu yönde. Hem PKK hem de FETÖ işte o gün çözülmeye başlayacaktır. Şu an sıraya giren 300 itirafçı hakim ve savcıya güvenmiyorum. Bu insanları salmayın önce idamı getirin sonra gerekenleri değerlendirirsiniz.

Okuyoruz Haber'in politika ve teknoloji yazarı. Eğitimini doktora seviyesinde sürdüren ve her daim iletişimin ortasında yaşayan yazarımız size Türkiye'nin panaromasını çekiyor. iletişim adresi : [email protected]