Huzur Operasyonu Gerçekleştirildi

Tüm Türkiye yaklaşık 40 bin polisin katılımıyla huzur operasyonu gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde Ankara merkezli fakat 81 ili kapsayan bir operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda onlarca kişi gözaltına alınırken çeşitli suçlardan aranan kişilerde ele geçirildi. Operasyon süresince helikopterler ve deniz araçlarındanda yardım alındı.

Yurdun her köşesinde yapılan kimlik ve gbt kontrolleri sonrası vatandaş ilgili operasyondan memnun olduklarını bunun sık sık yapılmasını istediklerini ifade etti. Kimlik kontrollerinin yanısıra cihazlarla plaka taraması da yapıldı. Operasyonda çalıntı ve çeşitli sebeplerden üzerlerinde işlem yapılmış araçlar da ele geçirildi.

Emniyet’ten yetkililerin bilgilendirmesine göre bu tür operasyonların eskisinden daha sık olarak yapılacağı ve her türlü suçtan aranan kişilere göç açtırılmayacağı kaydedilirken, aynı zaman bu tür operasyonlarla suça karşı bir engel oluşmasının sağlanacağı kaydedildi. Bu tür operasyonlar suça teşvik etme oranlarını ciddi oranda düşürürken halkın sağlık ve refahını sağlamak da çok önemli bir etken olarak görülüyor.

1000 yakın hassas noktada herhangi bir atlama yapılmadan kontrol yapılması nedeniyle zaman zaman trafikte aksamalar yaşansa da, şüpheli görünün her türlü araç ve kişi böylelikle kontrol edilebildi. 900’den fazla ekibin görev yaptığı operasyonda bir çok yardımcı kuvvet de yer aldı. Sahil güvenliğin de önemli bir yol oynadığı operasyonlarda deniz üzerinde tarama ve denetleme işlemleri de gerçekleştirildi.

Aramalarda ele geçirilen ruhsatsız silah, uyuşturucu gibi maddelere de el konularak gerekli işlemler yapıldı. İlgili şahıslar da ifadeleri alınmak üzere merkezlere götürüldü.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]