Hürriyet’e Ne Oluyor?

Darbe girişimi döneminde önemli rol oynayan isimleri gören gözler aradan geçen uzun süreden sonra yeni bir tehlikeyi daha hissetmeye başladı. Evet dün yayınlanan Hürriyet Haberinden bahsediyorum. Referandum öncesi resmen hükümete aba altında sopa gösteren karargah rahatsız haberi kim için neden yaptırıldı?

Ben şahsen halen TSK’nın içinde böyle darbe kafalı kişilerin olabileceğini umuyorum fakat bunu hürriyet gazetesinden manşet yapacak kadar sıkıntıda olan birini düşünemedim. Ya bu haber tamamen kurgu, ya da birilerine mesaj verme amacıyla yapıldı. Kurgu ise bundan Hürriyet’in çok satma kendini farklı kılma gibi ön girişimleri olabilir. Fakat ikinci durum ise çok vahim. Birileri Hürriyet üzerinden hükümete mesaj veriyor ve Hürriyet bu isimleri açıklamıyorsa büyük ihanet içindedir. Şimdi ise Hande Fırat’ın yapması gereken darbe girişimi gecesi yaptığı gibi vatanın milletin yanında olmaktır. Madem böyle bir ifade var ver kimse icabına bakılsın… İcabına bakılsın derken öldürülsün asılsın demiyorum. Kimse bunun kaynağı ifadesi alınsın kim suçlu kim güçlü ortaya çıksın.

Türkiye’de her zaman dediğimiz gibi darbe girişimi henüz bitmedi, Fetö’nün internetten yayınladığı sözde sohbetlerinde nolur para diye yalvarmasının altında farklı işler var. Fetö’nün tepe yöneticilerinden birisi bile yakalanamadı. Adil Öksüz denen adam bizzat yargımız tarafından elden kaçırıldı. Peki şu an ne yapmamız gerekli… Tabiki de ifşa. Devlet sitesini kursun bylockçuları ifşa etsin. Arama motorunu aç halka herkes arasın bu arşivden isimleri kimin ne olduğu kimin ile iş yapılmalı yapılmamalı görsün.

Yoksa bu isimler saklandıkça ya Hürriyet manşetinden cevap verir ya da arka planda yeni darbe girişimleri planlar. Lütfen önemli bir konu!

Okuyoruz Haber'in politika ve teknoloji yazarı. Eğitimini doktora seviyesinde sürdüren ve her daim iletişimin ortasında yaşayan yazarımız size Türkiye'nin panaromasını çekiyor. iletişim adresi : [email protected]