HDP’nin Ermeni Soykırımı Atağı

Neden böyle bir şey oldu insanlar birbirlerine sormaya başladı. Yani ne bu konunun yeri ve zamanıydı ne de böyle bir çıkışa ihtiyaç vardı. Sonuç olarak 3 birleşim için ceza alan Garo Paylan içindekileri mi döktü yoksa birilerinin değirmenine su mu taşıdı?

Bunu şu günden bilmek zor olsa da bu açıklamanın ilerleyen aşamalarda HDP’nin parti statüsüne büyük bir zarar vermesi bekleniyor. Birçok ismi tutuklu halde bulunan HDP’nin eskiden attığı naralar yerine bu tür adımlara başvurması ise büyük bir hainlik olarak işaretlendi. Mecliste birçok partinin karşılığını verdiği hadise sonrası, HDP ne kazandı henüz bilmiyorum?

Bir kişi boş konuşmuş demekten daha çok ardındaki gerçeklerin araştırılmasından daha mutlu oluyorum. Çünkü karşınızda Türkiye’nin devlet meselelerinin konuşulduğu en özel yeri var. Böyle bir cümlenin planlanıyor olması bile üzüntü verici. Bu şunu gösteriyor, HDP hiçbir zaman Türkiye’nin partisi olamadı. Türkiye’yi de temsil etmedi. Gitti başkası oldu, başkaları oldu. Bazen bu terimleri iç içe geçirdi. Kim olursan gel oy ver yeter ki dedi. İşte sonuç bu mecliste bulunan bir partinin millet vekilinde büyük bir çarpıtma izledi Türkiye… Bu adam meclisten 3 kere yasaklanmış, bu yeterli değil, vekilliği derhal düşürülmeli.

Okuyoruz Haber'in politika ve teknoloji yazarı. Eğitimini doktora seviyesinde sürdüren ve her daim iletişimin ortasında yaşayan yazarımız size Türkiye'nin panaromasını çekiyor. iletişim adresi : [email protected]