Hamçökelek Atilla Taş Tutuklandı!

Birkaç gün önce göz altına alınan ünlü sanatçı nam-ı değer Hamçökelek, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında kendisine sorular yönetilen Atilla Taş, tutuklanma kararı sonrası henüz açıklama yapmadı.

Geçmiş yıllarda yapımcısı olan Erol Köse’nin ifadelerine göre internet fenomeni ve cemaat trolü Fuat Avni ile konuştuğu öne sürülen önemli isim mahkeme kararı ile cezaevine gönderildi.

İstanbul’da yer alan Cumhuriyet Savcılığı’nın  yürüttüğü operasyon da Atilla Taş’da dahil olmak üzere birçok kişi hakkında göz altı kararı verilmişti. Sabah saatlerinde teslim olmaya gittiğini belirten Atilla Taş çıkan şok karar sonrası sessizliğe gömüldü.

Adreslerinde bulunan 12 kişi mahkemeye çıkarılmak için sorguları devam ediyor. Geri kalan 23 kişi ise firari olarak nitelendirildi. Çünkü bu kişiler adreslerinde bulunmadı.

Son günlerde artan firari haberlerinin ana kaynağının emniyetin içinde yuvalanmasın olan kripto fetöcülerden kaynaklandığı iddia ediliyor. Kurum her ne kadar çeşitli görevden almalar yapsa da henüz tam olarak güvenlik ve saflık sağlanmış görünmüyor.

Türkiye Emniyet birimlerinde düzenlemelerin bu yüzden devam edeceği ve köklü değişimler yapılacağı bildiriliyor.

Okuyoruz.com üzerinde magazin ve sağlık haberleri yapan Hafize halen eğitimini Kültürel Çalışmalar alanında sürdürmeye devam etmektedir. İletişim: [email protected]