Güney Kore’de Cumhurbaşkanı Azledildi

Güney Kore’de kısa süre önce yapılan görevden alma konusunda davayı değerlendiren Anayasa Mahkemesi, oy birliği ile birlikte görevden aldığı Park Geun-Hye ile ilgili açıklamayı basına sundu.

İlgili karar sonrası başlatılan protesto gösterilerinde dünden bugüne iki kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, ilgili protestoların daha da büyümesinden endişe ediliyor.

İlgili karar sonrası Türkiye’de de bazı kesimlerin referandum sonrası Hayır çıkmasının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da aynı şekilde bir uygulama yapılabileceği konusunda bir çalışmaya başladığı da öne sürüldü.

Türkiye’de yürütülen bazı soruşturmalar ile birlikte görevden alınan FETÖcülerin ön planda olduğu bazı kuruluşların, Türkiye’de yer alan yandaşlarına bu tür konular ile ilgili çalışmalar yapılmasını istediğini belirtti. Zaten Avrupa yükselen Türkiye karşıtlığının altında hem ekonomik olarak ambargo uygulanması düşünürken hem de siyasi yönden çıkacak olan Hayır sonrası harekete geçilmesinin planlandığı belirtildi.

Darbe girişimi döneminde başaramadıklarını şimdi başarıp hapisteki onlarca fetöcüyü kurtarmayı planlayan dış güçlerin Türkiye’de 38 gün sonra yapılan olan referandum öncesi tüm güçlerini hayır oyu çıkması için harcayacakları öne sürüldü.

Fakat bu konunun farkında olan birçok kişinin de önlemler almaya devam ettiği ve ne olursa olsun mücadelenin devam edeceğini belirtti.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]