Gribe Karşı Yeni İlaç

Özellikle Gaziantep yöresinde yapılan ve Soğan Kebabı adı verilen yemek çeşidi içerdiği yoğun soğan yardımıyla gribe adeta çare oldu. Bu özelliği birçok kişi tarafından tercih edilen yemek çeşidinin daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başlanan birbirinden güzel fotoğraflarla tanıtılan Soğan Kebabı uzun yıllardır Gaziantep gelenekleri içinde yapılan bir yemek olduğu ifade edildi.

Gastronomi alanında UNESCO tarafından da tescil edilen bu kebabın namı yurtdışı doğru yol almaya başladı. Türkiye’de de yakın bir zamanda popülerleşmesi beklenen yemeğin aileler tarafından tüketilmesi bekleniyor. Bunun dışında şimdiye kadar belki de hiç denemediğiniz soğan suyu içimi ile de gribe çare bulabilirsiniz. Fakat mide rahatsızlığı olanlar için miktarın çok önemli ayarlanması gerektiğini ise unutmamanız gerekmektedir.

Soğanların yarılarak içine doldurulan kıyma ile beraber pişirilmesi ile lezzetli bir görünüme ulaşan soğan kebabının Gaziantep’in tanıtımında da önemli olduğu ifade edildi. Lezzetli olan ve gelen turistler tarafından tercih edilen yiyeceklerin bağışıklık sistemine verdiği katkıları yakından incelenmeye devam edilecek.

Çeşitli türleri bulunan soğan kebabını denemek için geç kalmayın.

Okuyoruz.com üzerinde magazin ve sağlık haberleri yapan Hafize halen eğitimini Kültürel Çalışmalar alanında sürdürmeye devam etmektedir. İletişim: [email protected]