Gözler Kredi ve Burs Sonuçları İçin KYK’da!

Uzun süredir bir bekleyiş içerisinde olan öğrenciler, yeni dönemde kyk burs veya kredisi alabilmek için açıklanacak olan sonuçlara kitlendi. Genel anlamda kısa sürede açıklanması beklenen kredi ve burs sonuçlarını bir süre daha sarkabileceği belirtiliyor.

Geçen seneki programa göre 1 hafta içinde kesin olarak açıklanması beklenen sonuçların bu dönem için henüz açıklamalar gelmediği için tarih olarak belirsizliği devam ediyor.

Artan kredi ve burslar dışında öğrencilerin en çok odaklandığı konulardan birisi de, kaç aylık ödeme alacakları yönünde, geçen seneki sisteme göre bir alım yapılacak olursa, Aralık ayında öğrencileri Ekim-Kasım ve Aralık olmak üzere 3 kredi veya burs bekliyor olacak, gelecek olan miktarın ise 475×3 şeklinde de*erlendirilirse 1425 Türk Liralık bir ödeme öğrencilerin hesaplarına yatacak. İlgili işlemlerin kasım ayı ödeme tarihlerini geçtiğimiz için Aralık ayı döneminde hesaplara geçeceği belirtiliyor. Sonuçlar belli olduktan sonra taahütname onayları sonrası öğrenciler Aralık ayında yapılacak olan ödemeleri bekleyecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]