Google’dan Yeni Uygulama

Google bugün yeni geliştirdiği uygulamasını kullanıma sundu. Trusted Contacts adı verilen bu uygulama ile güvenilir bağlantı olarak belirlenen kişilere her türlü acil mesaj vb. gönderimler yapılabilecek. Ayrıca bu kişiler bizim son konumumuzla ilgili bizden bilgi alabilecekler. Hatta Google’un iddiasına göre bunun çevrimiçi olmaya bile gerek olmayacak.

Şimdilik sadece android versiyonu kullanıma çıkan uygulamanın kullanım alanının geniş olup olmayacağı kesin olmasa da farklı bir uygulama ve fikir olarak ortaya çıkması beklentilerin üstünde bir etki göstereceği kesin gibi görünüyor.

Google bu uygulamayı android’ten sonra kısa süre içinde ios içinde kullanıma açmayı planlıyor. İlgili uygulamanın web versiyonlarının veya masaüstü versiyonlarının olup olmayacağı şimdilik belirsiz olarak görülüyor.

Uygulamayı ciddi anlamda kullanabilmek için bağlantılarınızı trusted yani güvenilir olarak seçmeniz yeterli daha sonra program bu kişilerle cihazının iletişim halinde kalmasını otomatik olarak sağlayacak. Google bu tür projeleri ile sürekli ön plana çıksa da devamlılık konusunda ciddi problemler yaşamaya devam ediyor. Son yıllarda ortaya çıkardığı birçok projeyi devam ettirmeyip ortadan kaldıran google bakalım bu sefer iyi bir adım atıp başlangıçta ilgi çekebilecek mi sorunsuna cevap arayacak.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.