Google Transit Uygulaması Başladı!

Dünyada yaklaşık 1 milyondan fazla durak bilgisi paylaşan Google Transit uygulaması İstanbul ve Ankara içinde kullanılmaya başlandı.

Google Haritalar’a girdiğiniz açabileceğiniz bir özellik olarak eklenen Google Transit ile birlikte bulunduğunuz durak hakkında hangi otobüslerin ne zaman geçebileceği ile ilgili bilgileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda daha farklı illerinde ekleneceği sistemde büyük şehirlere gittiğinizde her türlü ulaşım faaliyetini zorlanmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Kart sistemleri olan birçok ilin kendilerine ait uygulamalarında yer alan çeşitli sıkıntılardan da kurtulabilirsiniz. Artık tek bir arayüzden her türkü bilgiyi alabileceğiniz gibi bu bilgileri Google gibi güvenilir ve hızlı bir kaynaktan elde edinmek ise ayrı bir artı olarak değerlendirilecek.

Genel anlamda bölgesel uygulamaları artıran Google, yakın bir zaman Türkiye ile ilgili daha fazla uygulamayı aktif hale getirmesi planlaıyor. Potansiyel kullanıcıların çok yüksek olduğu Türkiye pazarı sayesinde Google reklam geliri elde ederek inanılmaz bir gelire ulaşıyor. Her sene büyük kâr oranları ile seneyi kapatan Google, milyar dolarlık firmaları ise bünyesine katmaya devam ediyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.