Google Değişime Hazır

Twitter’ın öncülüğünde ortaya çıkan trend topic uygulaması google içinde yeni bir devrin başlamasına neden oldu, yakın bir zamanda güncellenecek olan google ana sayfasında trend olan konular gösterilecek. Bu uygulama ile yayınlanan trendlerde içerikleri çıkan sitelerin google hitlerinde önemli bir artış olması bekleniyor.

Fortune tarafından paylaşılan bilgilere göre Google’ın bir süredir test ettiği Trending Topics, arama motoru ikonu ve arama çubuğunun altında yer alacak. Özelliğin göründüğü fotoğrafa göre popüler olan konuların yanı sıra popüler olan hikayeler de Google’ın ana sayfasında kendilerine yer bulacaklar.

Her ülkeye ve kullanıcılara farklı bir set göstermesi beklenen yeni uygulama yakın bir zaman tüm kullanıcılar için aktive edilmiş olacak.

İlgili sayfa şu şekilde görünecek.

google trend sayfası
google trend sayfası

Uygulamanın bir önceki beta versiyonu android ve ios için yapılmış olan google uygulamasında görülebiliyor. Bu uygulamanın içinde yer alan sistemin yakın zamanda google’un anasayfasına da entegre edilmesi bekleniyor. Uygulama ayrıca aradıklarınıza göre çeşitli şekillerde verileri depolaması bekleniyor. Bu durumun kullanıcınızın özelliklerinin güvenliği konusunda yaratacağı sıkıntı da şimdiden bazı otoriteler tarafından tartışılmaya devam ediliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.