Google Adwords İsim Değiştiriyor

Bir süredir üzerinde yenileme çalışmaları süren Google’un reklam verme hizmeti adwords, ismini Google Ads yapıyor. İnternet adresi de yeni ismine göre ads.google.com olacak hizmetin içeriğinde ise güncellemeler devam ediyor.

İleri vadede adsense hizmetini de bu sisteme entegre etmeyi planlayan google bir süredir yürüttüğü subdomainlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Dünya’nın en çok ziyaret edilen sistemlerinden birisi olan Google yaptığı yeni alımlar ile arşivini genişletmeye devam ediyor. Fakat Google’un yaptığı alımların bazıları da büyük sıkıntılar yaşayıp bir süre sonra kapatılabiliyor.

Sürekli genişleme politikası yürüten milyon dolarlar ile alım yapan Google’un birçok projesi de internet çöplüğüne ulaşmış durumda bulunuyor. Özellikle Google’un bir türlü başarılı olamadığı Sosyal Medya uygulamaları sürekli başarısızlığa uğruyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]