Göçmenlik Sitesi Göçtü

Kanada’ya iltica etmek için başvuruların yapıldığı websitesi yoğun erişimden dolayı sıkıntı yaşıyor. Amerika’daki seçimlerde ortaya çıkan tablodan rahatsız olan onlarca kişiyi Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmak için bilgi alınan sitenin erişiminin kitlenmesine yol açtı.

Özellikle Hillary kanadında yaşanan büyük şokun henüz sonuçların net bir şekilde ortaya çıkmamasından da destek olarak çok yükseldiği görülüyor.

Bazı eyaletlerdeki oy sayımları devam ederken ipi göğüslemeye yakın olan taraf Trump olarak görülüyor. Bir anlamda yeni başkan Trump olabilir.

Newyork Times gibi birçok medya kuruluşu da Trump’a %95 değer vermeye başladı. Ayrıca siteler için yapılan son değerlendirmelerde Trump 305 delegeye ulaşabileceği hesaplanıyor.

Amerika Başkanlık Seçimi
Amerika Başkanlık Seçimi

Şu an açıklanan geçici sonuçlara göre 16 sandalye kazanırsa Trump başkanlığını ilan edecek. İlgili konuyla ilgili konuşma için yerler hazırlanmaya başladı.

Türkiye’den de ilgiyle izlenen seçimler şu an tüm kanalların sunumuyla ekranlarda bulunuyor. Fetö grubunun da yaşadığı Pensilvanya’da da Trump sonuca yakın görünüyor. Fetö ve üyelerinin Kanada’ya kaçmak için hazırlık yapıtığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]