Galatasaray’ın Forvet Arayışı Devam Ediyor

diagne

Bu sezonda iki forvet transferi yapan fakat istediği aşamaya ulaşamayan Galatasaray’da sözleşmelerin sona ermesi birlikte operasyon başlayacak.

Devre arasında kadro dışı bırakılan Eren Derdiyok ve sözleşmesi uzatılmayan Muğdat’ın takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılırken, devre arasında kiralık olarak transfer edilen Kostas Mitroglu ve Kasımpaşa’dan bonservisi ile alına Mbaye Diagne’nin geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Galatasaray ile bir yıl daha kiralık sözleşmesi bulunan Kostas’ın, İstanbul’dan ayrılabileceği konuşulurken geleceği ile spekülasyonlar yapılan Diagne’nin ise Afrika Uluslar Kupası sonrası Arap ülkelerine gideceği ifade ediliyor.

Menajeri ile birlikte sürekli takımda kalacağı yönünde açıklamalar yapan forvet oyuncusunun biletinin çoktan kesildiği ve Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamalarına da bu yüzden katılmadığı birçok isim tarafından biliniyor.

Galatasaray’ın aldığı ücretin altına bırakmak istemediği Diagne’nin gerekirse devre arasına kadar takımda tutularak gönderilmesi de gündemde. Henüz transfer harekatına başlamayan Galatasaray’ın ay sonu itibari ile yeni isimlerle görüşmeye başlayacağı da kulislere sızan bilgiler arasında.

FFP nedeniyle sattığın kadar al sınırlaması bulunan takımın Lyundama’nın 5 milyon euroluk bonservisi için öncelikle futbolcu göndermesi gerekiyor.

Öte yandan forvet alanında da forvet giyebilen Sinan Gümüş ile de yollar kesin olarak ayrılıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]