Galatasaray’da Taraftar Olaya El Koydu

Tuzlaspor maçından sonra twitterda da ilk saatlerde bahsettiğim olaylar bir bir gerçekleşti. Görünen köy kılavuz istemez derler. Öyle de oldu. İlk saatlerde olayın vehameti ile beni eleştiren takipçilerimden bazıları daha sonra hak verdi.

Arkadaş ben niye sizi kandıracak şeyleri yazayım diye düşündüm fakat sonra da normal karşıladım. Basın Galatasaray’ı o kadar oyuncak haline getirdi ki, insanlar hiçbir şeye inanmak istemiyor.

Halen 2000 yılında kalan bazı isimler de, Galatasaray’ın içinde bulunduğu durumun sorumlusunun sadece takım olduğunu düşünüyor. Yani istesek UEFA’yı yine alabileceğiz gibi… Bu şimdilik bir hayal… Takım yörüngeden çıktı ve düşüşe geçti… Bakmayın ligde bazı maçlarda toparladık vs… Bunlar hepsi halüsinasyon gibi bir mevzu.

Bir kere takımın iç işlerinde sıkıntı var. Yönetime bu konuda her ne kadar istifa desem de yapabileceğin en normalinde… Yani taraftar olaya el koyduktan sonra bütün bütçesini onları göndermeye harcıyor. Bunu önceden yapmalıydı. Cezayı yemeden önce… İşte orada bir eksi puan verebilirim. Ama durum şimdi farklı Galatasaray elinde ne kadar oynatamadığı veya sorunlu isim varsa yollarını ayırmaya devam ediyor, edecekte… İlk gün dediğim gibi Chedjou’da gidecek, Umut Gündoğan da… Fakat Endoğan bir ihtimal kalabilir.

Peki Yasin ne olacak? Bence Yasin konusunda kadro dışı konusu gerçekleşse de bir süre sonra takıma affedilip sezon sonunda bir takıma transfer edilecek. Yani Galatasaray bu isimden para kazanmaya çalışacak, çünkü piyasası var. Çünkü takımın en skorer ismi durumunda… Asistleri de var.

Peki gelecek isimler… Paoklu arkadaşı herkes internetten biliyor, iyi oyuncu vs. Bilmiyorum Galatasaray’ın o bölgede Bruması varken, ve Yasin de geri dönecekken çok ihtiyacı var mı?

Peki İsveçli, o konuda çok kararsızım adam kapalı kutu. Hiç sakatlığı yok vs. İş yapar mı? Bilmiyorum.

Peki defans? Ahmet Çalık. Tamamen büyük bir hata olarak görüyorum. Ahmet bu takımda yapamaz, aynı Serdar gibi aynı Koray gibi… Tamamen boş bir yatırım.

Peki başka? Takımın en öncelik kısmı yani defans hattı yine boş? Sanmıyorum oraya iyi isimler alınabileceğini… Fiyatlar ortada… Bence bu sene şimdiden bitti.

Zaten takımın yöneticilerinden Leven Nazifoğlu dün açıkça Riekerink ile devam edilmeyeceğini söyledi, eski bir futbolcumuz da Fatih Terim ile anlaşıldı diyor. Böyle bir geçiş dönemi ne tutarsa diye ikinci yarıcı tamamlıcaz, ilk beşe girebilirsek iyi… Durum iyi değil ama, taraftara çok teşekkür etmek lazım hiç olmaz bu sene gitse de seneyi kurtardık.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]