Galatasaray’da Büyük Plan

Galatasaray sezon başı yaptığı iyi başlangıcı devam ettiremeyip düşüş trendine girince yeni önlemler almaya başladı. Bu konuyla ilgili kulislere sızan iki önemli gelişme daha var. Bu gelişmelerden biri Lucescu oldu. Ünlü teknik direktör ile bir görüşme gerçekleştiren Galatasaray’da, Dursuz Özbek, takımın Ceoluğuna Lucescu’yu getirmek istiyor. Oğlu Razvan ile birlikte Galatasaray’da paranın ve transferin başına geçecek ünlü isim Güney Amerika ve Afrika’dan birçok futbolcu üzerine bir plan geliştirmeye başladı.

Ayrıca eski futbolcusu Hagi ile iletişime geçen Galatasaray ikinci konu olarak onun spor okullarını alt yapıya katma kararı aldı. Galatasaray’da forma giyemeyen ve süre alamayan isimler Romanya’ya gönderilirken oradaki bazı isimler de buraya getirilecek. Galatasaray böylelikle bir futbol fabrikasına dönüşecek.

Aynı şekilde Senegal gibi ülkelerde araştırmalar yapan Galatasaray buradan da önemli isimlerin peşinde olacak. Gelecek seneye birçok isim ile yollarını ayıracak olan takımın başında Tudor’un kalması bekleniyor. Fakat yapılacak olan ekstra yapılanmalar ile ortaya çok farklı bir Galatasaray çıkabilir. Fakat taraftar ile bir türlü yıldızı barışmayan Dursun Özbek ile ilgili muhaliflerin de çok ciddi bir yapılanma içine girdiği belirtildi.

Yaşanan gelişmelerin Fenerbahçe maçından sonra ortaya dökülmesi ve ciddi anlamda tartışılması da bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]