Galatasaray’da Büyük Değişim

Galatasaray sezonu önde kapatmanın verdiği averaj ve Şmapiyonlar Ligi’ne gidecek olmanın verdiği büyük bir maddi kaynak ile birlikte değişime başlıyor.

Takımda yarın itibari ile sözleşmeleri sona erecek futbolcu sayısı 8 olarak ifade edildi. Bu isimlerden Hakan Balta futbolu bırakırken, henüz yenileme anlamında hiçbir gelişme yaşanmayan Yasin, Koray ve Eray ile yolların ayrıldığı ifade ediliyor.

Bunun dışında sözleşmesi biten isimlerden Donk ile ilgili KAP’a yapılan açıklamaya göre yenileme gelecek gibi görünüyor.

iki kiralık isimden Nagamato ve Denayer ile ilgili gelişmeler de sürüyor. Nagamato ile yola devam etmesi kesin olan Galatasaray’ın Denayer ile ilgili çalışmaları ise sürüyor.

Carraso ise lig bitiminden sonra zaten Galatasaray’dan ayrılmış durumda bulunuyor. Latovlevici ile ilgili de bir çalışma yürütülmedi.

Galatasaray şayet bu ayrılıklar gerçekleşirse, 30 milyon tl civarında bir rahatlama ile yeni transferlere yönelebilecek. Takım şimdiye kadar sadece bir futbolcuyu çok uygun bir fiyata kadroya kattı. Sözleşmesi sonra eren Muğdat ile dün sözleşme imzalandı. Muğdat 2 milyon + 500bin imza parası şeklinde 1+1 şeklinde bir sözleşme imzalayarak Galatasaray’a katıldı ve antremanlara çıktı.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]