Galatasaray İtalyan Rakibini Geçti

Uzun süredir sıkıntı bir süreç yaşayan ve art arda aldığı yenilgiler ile yarıştan kopan Galatasaray Eurolig’de Olimpia Milano’yu devirmeyi başardı.

83-80 biten maçta Galatasaray galibiyete ulaşmayı başardı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada devreyi 9 sayı önde bitiren Galatasaray 3. ve 4. periyotlar da sıkıntı yaşasa da kazanmayı bildi.

Son bir dakikalık süreye 77-77 eşitliği ile girilen maçta, gitti denilen maç Galatasaray son oyunu ile kurtuldu. Karşılaşma da en fazla sayı bulan oyuncu 23 sayı ile Micov olurken, Galatasaray bu skorla kötü bir seriyi sonlandırmış oldu.

Maç öncesi Beşiktaş saldırısı nedeniyle sayı duruşu yapılırken Sinan Güler bir polis ile tribünlere geldi. Yaşanan bu olaydan sonra taraftar da sahaya kırmızı güller atarak teröre karşı sessiz tepkisini gösterdi.

Son anlarda sahasında olmasının artı puanı ile taraftar desteğini alan Galatasaray, Micov’un bulduğu sayılarla maça tutunmayı bildi. Karşılaşma sonrası büyük bir sevinç yaşayan Galatasaray, 16 puana ulaşarak sonunculuktan kurtuldu. Playoff bandına 2 puan uzaklıkta bulunan Galatasaray’ın umudu da sürüyor. Önümüzdeki maçlarda daha iyi bir performans göstermek isteyen takım çalışmalarını sürdürecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]