Galatasaray E-sports İlk Kez Kazandı

Galatasaray’ın bu dönem dahil olduğu şampiyonluk liginde ilk 3 puanı aldığına şahit olduk. Malum geçen haftaki maç sonrası Fenerbahçe ile ilgili paylaşımından dolayı Broken Blade iki maç ceza almıştı. Bunun üzerine Galatasaray Smoke adlı ismi iki maçlığına kiralamıştı. Kiralanan isim Smoke’un muhteşem oyunuyla iki oyunda da galibiyeti alan Galatasaray bugün akşam tekrar bir maça çıkacak.

Cezası biten Broken Blade bugün maçta yeri alırken, Smoke’a teşekkür edildi. Ayrıca Galatasaray hafta başında bir de koç değişikliği yapmıştı.

Yukarı sıralarda kendine yer bulması için mutlaka galibiyet çıkarması gereken Galatasaray bugün günün ikinci maçında saat 20:00’da Team Aurora ile karşılaşacak.

İlgili maçlar devam ederken ligin havası da geldi. Bence bundan sonraki aşamada ciddi değişiklikler olacağını düşünüyorum. Öncelikle Galatasaray’ın koç değişikliği işe yaramış gibi görünüyor.

Smoke takımda kalabilseydi iyi iş yapar diye düşündüm ama Galatasaray diğer oyuncuları ile geri dönmeyi düşünüyor herhalde… İlerleyen vadede Smoke’un önü açık diyorum başka da birşey demiyorum. Gayet olumlu bir strateji ile çok güçlü bir karakter oldu.

Aman vermedikleri maç sonrası Galatasaray havasını buldu diyorum. Yoksa ligin en son sırasına demir atacaklardı. Seneye ligteki takımların da artmasını diliyorum. 8 takım bir yere kadar 16 takım falan olsa çok daha güzel olur.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.