Galatasaray Bursa’ya Dur Dedi

Dün akşam oynan süper lig karşılaşmasında Bursaspor ile karşı karşıya gelen Galatasaray kötü gidişe bir süreliğine dur dedi. Maç boyunca etkili bir futbol ortaya koyan Galatasaray 3-1 kazandı. Goller Yasin, Sneijder ve Eren Derdiyok’tan geldi.

Maçın ilk devresinde ofsayt olduğu iddia edilen bir pozisyonda topu ağlarında gören Galatasaray 1-0 yenik düşse de, daha sonra oynadığı futbolla 3 puanı 3 gol atarak almasını bildi.

Wesley Sneijder’in de uzun süreden sonra bir frikik golü atarak takımına katkı yapmasıyla Galatasaray’da moraller yerine geldi.

Maça ilk 11’de çıkmayan fakat son dakikalarda oyuna dahil olarak bir de gol atan Eren Derdiyok da moral buldu. Tolga ve Chedjou ile ilk 11’de yer almadı. Geçen hafta sıkıntı yaşayan Serdar Aziz yine ilk 11’de sahaya çıktı. Ayrıca sağ bek noktasında da sahada Linnes vardı.

Özellikle Podolski’nin hareketliliği takım için dinamizmi arttırınca goller gelmesini bildi. Galatasaray haftalardır sıkıntı bir süreç içerisinde belirsizliğe doğru yol alıyordu.

Teknik direktör Riekerink’te skordan memnun olduğu kadar yenilgi halinde oraya çıkabilecek olan istifa baskısını da bi süreliğine ertelemiş görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]