Futbol Federasyonu’ndan Erteleme Açıklaması

Sporseverlerin merakla beklediği maçlar ertelenecek mi konusu ile ilgili bir federasyondan bir açıklama geldi. Dün yaşanan bombalı saldırı sonrası Vodafone Arena önünde onlarca kişinin vefat etmesi nedeniyle bugün ve yarın oynanacak olan futbol karşılaşmalarının iptal edileceği ifade ediliyordu. Fakat federasyon iptal kararı vermedi. Bunun yerine tüm maçlardan önce 1 dakikalık saygı duruşu yapılması gerektiğini belirledi. Ayrıca maçlar öncesinde güvenlik önlemlerinin arttırılacağını belirtti.

Futbol severlerin dün maç çıkışı hedef haline getirilmesi nedeniyle büyük bir korku oluşmasınında dolayı maçların iptal edilebileceği şeklinde bir kulis haberi olsa da bu gerçekleşmedi.

Türkiye’de yaşanan terör olayı UEFA’nın da gündemine geldi. Avrupa Kupaları için Türkiye’de oynanacak maçların için bir toplantı yapacak olan kurulun muhtemel olarak İstanbul’da oynanacak karşılaşmalar için bir önlem alacağı ifade edildi. Kurul’un geçmişte bazı maçların yerlerinin değişmesi gerektiğinin altını çizdiğini bilen yöneticiler gerekli karar için alternatif planlar belirlemeye devam ediyor.

Öte yandan tüm kulüpler Beşiktaş kulübüne taziye mesajı göndermeye devam ediyor. Futbolseverlere yönelik bir saldırı maalesef onlarca polisimizi hedef aldığından dolayı büyük bir üzüntü duyulduğu belirtildi. Ayrıca vefat eden 2 Beşiktaş Kulübü üyesi için de baş sağlığı dilendi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]