FETÖ’nün Yeni Bir Uygulaması Keşfedildi

FETÖ’nün yeni bir uygulama ile müridleri ile haberleştiği üzerine yapılan şikayetler sonucunda ortaya çıkarılan bir gerçek henüz darbe girişiminin sona ermediğinin en büyük kanıtı oldu.

Terör Örgütü’nün popüler oyun uygulamalarından Candy Crush Saga’nın logosunu kullandığı ve sanki ilk girişte oyuna giriyormuş hissi uyandıran bir uygulama ile Mart ayının başından beridir bir haberleşme trafiği içine girdiği belirtiliyor. İlgili uygulama içinde atılan mesajlar ilgilendiğinde Fetö lideri Gülen’in de uygulamaya dahil olduğu iddia ediliyor.

FETÖ’den pişmanlık nedeniyle ifade veren bazı kişilerin açığa çıkardığı uygulama ile ilgili çalışmalar başlatılsa da henüz bir sonuca ulaşılamadı. İlgili uygulama yurtdışında bulunanan bir server üzerinden çalıştırılsa da bilgilere ulaşılması henüz imkansız olarak görülüyor.

Fakat pişmanlık yasasından yararlanan bazı fetöcülerin kendilerine gelen mesajları depolayıp adi birimler ile paylaşması ile birlikte bu mesajları atan kişiler hakkında çalışmaların başladığı ifade ediliyor. İlgili mesajların daha çok örgütünün ele geçirilen müridlerinin yakınlarına yönelik olduğu ve onlara iletilmesi için mesajlar içerdiği belirtiliyor.

Aynı şekilde dün çıkan bir iddiaya göre FETÖ’cüler internet üzerinden Merih ve benzeri isimler ile kurdukları radyolar ile iletişim de kalmaya devam ediyor. İlgili radyolara yönelik yapılan operasyonlarda sadece Türkiye’den yasaklama kararı çıkartılabildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]