Fetö’nün Medya Ayağı Çöktü!

Fetö’nün medya dünyasında sembol olarak bulunan birçok isminin mal varlıklarına el konuldu. Aralarında tutuklu olduğu kadar yurtdışına kaçmış olan bazı isimlerinde de bulunduğu isimler hakkında çıkarılan karar ile beraber bu kişilerin mal varlıklarına kuvvetli şüphe nedeniyle el konuldu.

Ayrıca ilgili kişilerin farklı şirketlerde yer alan paylarına, taşınmazlarına, ulaşım araçlarına, banka hesaplarına ve kıymetli evraklarına da el konuldu.

İlgili operasyonda yer alan isimler ise şunlar: Ekrem Dumanlı, Bülent Keneş, Bülent Korucu, Ali Ünal, Ahmet Turan Alkan, Mümtaz Türköne ve Şahin Alpay.

İlgili isimlerin bir kısmı tutuklu bulunurken bazı isimler ise yurtdışında bulunuyor. Özellikle sosyal medya hesapları üstünden provakasyon yapmaya devam edilen bu isimlerin Türkiye’deki mallarının bir kısmını elden çıkardığı bir kısmını da çıkarmaya çalıştığı belirtildi.

Kararın uygulanmasının süre olarak çok geç kalması nedeniyle bazı malların satışı sonrası incelemelerin devam edeceği ve bu malları alanlarla ilgili de çeşitli kısıtlamalar alınabileceği kaydedildi.

Toplam 54 şüphelinin yer aldığı kararda, gerekirse bu isimlerin artabileceği kaydedildi. KHK kapsamında daha farklı uygulamaların da yapılması planlanıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]