İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

FETÖ’den Abdullah Gül’e Tehdit Gibi Cevap

Bu hafta içinde Amerikalı bir radyo kanalı röportaj veren Terör örgütü lider Fethullah Gülen, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu için bazı imalarda bulunmuştu ve kendini ziyaret ettiklerini belirtmişti. Fakat gün içinde twitter hesabından bir cevap yayınlayan Abdullah Gül böyle bir görüşmenin olmadığı ve görev süresince böyle bir görüşme yapmadığını belirtmişti.

Fakat bugün itibari ile twitterı etkin bir şekilde kullanan Herkül adlı sitenin yöneticisi olduğu belirtilen Osman Şimşek bir anlamda Abdullah Gül’ü tehdit ederek böyle bir görüşmenin olduğunu iddia etti.

Fetö’nün en büyük aktivitelerinden birisi olan kamera kaydı hususunda da bazı ipuçları veren Osman Şimşek adı verilen Fetö müridi ile ilgili birçok dava nedeniyle yakalama kararı bulunuyor.

Bu gelişmelerden sonra tekrar cevap vermesi beklenen Abdullah Gül’ün ne tür bir cevap vereceği merak ediliyor. Konuşmanın bir kısmında geçen Fehmi Koru’nun da konuyla ilgili açıklama yapması ve Gül’ün Gülen ile görüşüp görüşmediği konusuna bir netlik kazandırması bekleniyor.

Öte yandan Amerika’da gerçekleşen görevden alma konusundan memnun olduğu ifade eden Gülen, Flynn’ın danışmanlıktan çıkarılmasının kendisi için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Amerika’nın kendisini iade etmeyeceğine inandığını da belirten Gülen ile ilgili Türkiye’nin gönderdiği dosyalar ile ilgili bir gelişme de yaşanmadı.