Fetö’de Yeniden Tutuklamalar Yapıldı!

FETÖ örgütünün hakkında açılan davalar görülmeye devam edilirken kısa süre içinde adli kontrol şartı ile serbest bırakılan bazı ünlü isimler için tekrar gözaltı ve tutuklama kararları verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı bu isimlerden birisi oldu. Yine İstanbul’da Vali olarak görev yapan Hüseyin Avni Mutlu ve emniyet müdürü Hüseyin Çapkın tekrar yakalama kararı çıkarılan isimlerden birkaçı olarak göze çarpıyor. Özellikle medya üzerinden damatlar olarak ifade edilen bazı isimler için çıkarılan gözaltı kararları sonrası olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor.

Tuskon adlı yurtdışı derneğin FETÖ ile bağlantıları ortaya çıkarıldıktan sonra hazırlanan iddianame ile yapılan bazı gözaltılar ise sürüyor. Geçmiş yıl içinde bir toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullanılan cümleler ve bunu cümleleri alkışlayan isimler tek tek yakalanmaya devam ediyor.

Yurtdışında kaçak olarak yaşayan bazı isimlerin ise burada kalan mal varlıkları hakkında işlem yapılmaya devam ediyor. Bir süre önce İngiltere’ye kaçan Akın İpek’in 1.5 milyar Türk Lirası değerindeki mal varlığına da el konulması için işlemler başlatıldı. Kendisine ait üniversite üzerinden yapılan transferlerin detayları ortaya çıkmaya başlayan isim için incelemeler devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]