Fetö Soruşturması Ales Sınavına Sıçrıyor

Yapılan incelemeler sonrasında FETÖ’nün 2005-2013 arasındaki tüm ÖSYM sınavlarına sızdığı ve soruları çaldığı belirtilirken ilgili sistemlerin birçoğunda ortaya çıkan açıklar ile FETÖ’ye ait firmaların bilgi işlemleri dahilinde soruların kendi elemanlarına verildiği ifade edildi.

Bu nedenle başlatılan soruşturmalar da ilk öncelik dönemin sınavları ÜDS ve KPDS oldu, Bu sınavlar neticesinde akademisyen olmaya hak kazanmış birçok kişi eş değer sınavlara alındı. İfadelerinde çalıştım aldık dedikleri notların çok altın notlar alan 20 bin kişi için madalyon tersine döndü.

Aynı incelemelerin ALES sınavları içinde d gerçekleştirildiği ve binlerce kişinin iş akdini etkileyeceği belirtildi. İlgili örgüte üye olup üniversitelere akademisyen olarak yerleşen onlarca araştırma görevlisi, yrd. doç ve doç hakkında üniversiteden atılmaya varacak kadar sonuçların olabileceği belirtiliyor.

Bu durum neticesinde üniversitelerde açıkların oluşacağı ve bu boşlukları yeni kişilerin alınacağı belirtildi. Fakat bu süreçte birçok devlet üniversitenin açıklardan dolayı sıkıntı yaşayabileceği de belirtiliyor.

ALES soruşturmasının ana hedefinde Marmara Üniversitesi’nin yer aldığı belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]