Fetö ile Mücadele Belediyelere Kayıyor

Bir süredir polemik haline getirilen Fetö’nün siyasi ayağı ile ilgili her ne kadar kapalı ifadeler kullanılsa da bu konuda büyük operasyonların sinyali bugün verildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde kısmen ihraç edilen personellere yönelik yapılan operasyonda Bylock kullanımı nedeniyle çok sayıda gözaltı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama gelmemesine rağmen bu çalışmaların farklı illerde de yaşanabileceği belirtildi. Özellikle Antalya Kepez Belediyesi’nin de hedeflerden biri olduğu belirtiliyor. Referandum süresince başarısız bir tablo çizen Belediye, Antalya’da Akparti’nin kalesi olarak bilinen bir ilçe fakat yaşanan gelişmeler sonrası burada büyük bir çalışma yapılacağı belirtiliyor.

Bakanlıklara yönelik süren operasyonlarda da birçok isim gözaltına alınırken, Fetö’nün siyasi yapılanmasının da bir anlamda organizasyon şeması belirlenmeye başladı. Genellikle belediye alanında çalışmalar yürüten Fetö’nün bu aşamalarda birçok müridi ile birlikte ihalelere fesat karıştırıp büyük bir sermaye oluşturduğu belirtiliyor. Kendilerine yakın iş adamlarına verilen ihaleler ile ilgili çok büyük miktarlarda himmet toplayan terör örgütü parayı Pensilvanya başta olmak üzere örgütünün önemli merkezlerine transfer ediyordu.

İlerleyen günlerde belediyelerde yaşanacak olan değişimler ve gözaltılar ile bu isimlerin de bir bir deşifre olması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]