Fetö Can Dündar’ı Sildi!

Bir dönem Türkiye karşıtlığı nedeniyle yoğun olarak destek verdiği Can Dündar, son tutuklamalardan sonra çizdiğini açıklayan fetö, kendisine ait internet sitelerinden Can Dündar’ı dünyanın dört bir yanında gazetecilik ödülleri toplayan birisi olarak tanımladı.

Başka bir ifade ile FETÖ kendi işine yaramayan ve işlem süresi dolan herkese yaptığı gibi Can Dündar’ı da bünyesinin dışına itti. Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına yol açan mahkeme kararında kanıt olarak gösterilen Can Dündar açıklamaları nedeniyle zor günler yaşayan FETÖ, CHP’nin içine sızdığı ve genel başkanına kadar uzanma ihtimali bulduğu alanda yapılan soruşturmalar nedeniyle büyük bir kriz yaşıyor.

Ülke dışına kaçırdığı militanları gün geçtikten çözülmeye başlayan FETÖ’nün şu an en güçlü olduğu yer resmedildiği gibi Amerika veya Avrupa değil, FETÖ şu an en güçlü faaliyetlerini Afrika ülkelerinde sürdürüyor.

Türkiye’nin yoğun çalışmalarına rağmen fetö zanlılarını vermeye yanaşmayan Mozambik gibi ülkelerde fetö yapılanmaları yeni darbe girişimi için çalışmalarda bulunuyor.

Her geçen gün eski gücünü toplayan fetönün bu ülkelerdeki yönetimlere yönelik de bazı saldırılara geçebileceği ifade ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]