Fenerbahçe’nin Taraftar Oluşumu 12 Numara Engellendi

Beşiktaş Spor Kulübü’nün yaptığı başvuru sonucunda 12numara adlı taraftar oluşumunun resmi twitter hesabı askıya alındı. Türkiye’den engelleme kararı verilen sayfanın twitterdan komple kaldırıldığı görülüyor. İlgili Fenerbahçeli taraftar oluşumunun sitesi de şu an için hizmet veremiyor.

Sürekli hakaret içeren bazı paylaşımlar yapan hesabın mahkeme kararı neticesinde engellemesi ile birlikte internet üzerinde bu gruba üye olan ve paylaşımlarını retweetleyen kişiler için de bir uygulama yapılıp yapılmayacağı düşünülüyor.

Fenerbahçe ile de bir dönem ters düşen ve Aziz Yıldırım ile polemiğe giren Fenerbahçe taraftarlarının oluşturduğu grup yoğun miktarda tepki çeken mesajlar alıyordu. 8 Aralık’ta çıkan karar sonrasında gerekli incelemerden sonra uygulamaya koyulan durum için henüz Fenerbahçe’den bir açıklama gelmedi.

Beşiktaş’ın hukuk yolu ile mücadelesi destek alırken bu durum tüm takımların taraftar gruplarına paylaşımlarını yapma açısından bir uyarı niteliği taşıyor.

İlgili karar metni ise internet üzerinde yayınlanmaya başladı. Aşağıdan görebilirsiniz.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]