Facebook Büyümeye Devam Ediyor

Yeni açıklanan verilere göre, Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 2.23 milyar’a ulaşırken aynı performans gelir kaleminde görülmedi. Hisseler üzerinde düşüşler nedeniyle gelirini bu açıdan bu seviyede artıramayan facebook online kullanıcı açısından büyümeye ve rekor kırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz sene 1.5 milyar kişiyi online tutan sistem, bu sene aştığı rakamlar ile neredeyse tüm dünyadaki internet kullanıcılarına ulaşmayı başarıyor.

Son aylarda yaşadığı veri skandalları ile başı dertte olan Facebook’un elde ettiği bu gelişmeler durumdan çok fazla etkilenmediğini gösteriyor.

New York borsasının kapanmasının ardından gerçekleşen sınırlı işlemlerde sosyal ağın hisse başına değeri yüzde 8,9 düşüşle 198,13 dolara kadar geriledi. Bu durum para açısından facebook’u bir adım geride tutmaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]