Erdoğan Akparti’ye Katılıyor

Yapılan son açıklamalara göre 2019 öncesinde uygulanma ihtimali olan maddelerden birisi olarak kabul edilen partili cumhurbaşkanı uygulaması ay sonu uygulamaya geçiyor.

AK Parti kurmaylarından Elitaş’ın yaptığı açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partiye davet edileceği belirtildi. Partili cumhurbaşkanı uygulaması ile değişen sistemde ilk adım atılmış olacak ve bundan sonra belirlenecek olan Cumhurbaşkanları herhangi bir partiye bağlı bulunabilecek.

Başkanlık sistemi olarak ifade edilen bu durum MHP dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı olarak adlandırılmaya devam ediyor. MHP’nın kırmızı çizgilerinden birisi olan bu uygulama ile Başkanlık sistemi ile beraber Türkiye yeni bir sürece merhaba dedi.

YSK’nın kesin seçim sonuçlarını ilan etmesi ile birlikte uygulamaya geçecek olan bazı maddelerin yaklaşık 10 gün sonra yani 27-28 Nisan gibi bir tarihte uygulamaya alınması bekleniyor.

Fakat arkaplanda konuşulan ve ortaya çıkan bazı bilgilere göre, kuliler erken seçim ihtimalini de hali hazırda tutuyor. Şayet erken seçim yapılırsa Erdoğan’ın başkanlık için aday olacağı da belirtiliyor.

Türkiye önemli bir sistem değişimi tamamladıktan sonra mücadele anlamında çok uzun bir süreç ile karşı karşıya karşıya kalabilir.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]